Jdi na navigaci

Často kladené otázky

Jak nastavím přesměrování?
Dle příkazu rektora č. 7/2021 Pravidla provozu a využívání e-mailových služeb ČVUT nejsou uživatelé oprávněni provádět automatické přesměrování mimo ČVUT.
Bude mi fungovat příjem pošty na adrese @cvut.cz?
Ano.
Při přihlášení do schránky dostávám zprávu, že je můj účet zablokován (Account Disabled) a schránka mi nefunguje ani v poštovním klientovi
K blokaci schránky dochází automaticky po ukončení posledního vztahu k ČVUT (u zaměstnanců okamžitě, u studentů po uplynutí ochranné lhůty 180 dnů). Po opětovném nabytí vztahu k ČVUT (např. zápis do studia) není dle aktuálních pravidel provozu služby E-mail ČVUT schránka automaticky odblokována a uživatel může odblokování provést v aplikaci Usermap dle postupu v článku Odblokování E-mailové schránky ČVUT publikovaného na dokumentačním portálu VIC ČVUT.
Jak získám alias jmeno.prijmeni
Viz Založení schránky.
Jak se přihlásím na e-mail @fit.cvut.cz? Podle návodu se mohu přihlásit jen k @cvut.cz
Adresa ve tvaru <username>@fit.cvut.cz a další adresy (např. jmeno.prijmeni@fit.cvut.cz u zaměstanců) jsou pouze aliasy. Vaše e-mailová schránka je vždy vedena pod přihlašovacím jménem ve tvaru <username>@cvut.cz. Elektronickou poštu však přijímáte na všech adresách uvedených v Nastavení e-mailových adres v aplikaci Usermap označené jako Přijímací. Volbu adresy odesílací provedete v taktéž v aplikaci Usermap a to jejím nastavením jako preferované. Studenti programů FIT jsou povinni se školou komunikovat výhradně z adresy odpovídající fakultní doméně, tj. @fit.cvut.cz.